بيمارستان آموزشي فاطمه الزهرا (س) ساري
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان
br ENGLISH
تاريخجه كتابخانه بيمارستان

 كتابخانه بيمارستان فاطمه الزهراء (س) 


 

 

 

 

كتابخانه بيمارستان فاطمه الزهراء (س) ،كتابخانه بيمارستاني در زمينه تخصصي و فوق تخصصي قلب مي باشد كه مجموعه اي

غني از منابع  در زمينه قلب را در برگرفته است.كتابخانه در حال حاضر حدود 113 متر مربع مساحت دارد كه زيرزمين بخش جراحي واقع گرديده است.

كتابخانه بيمارستان ، از سال 1368 تا سال 1377شامل يك قفسه در حدود پانزده جلد كتاب،بوده كه در دفتر پرستاري ، براي استفاده افراد اختصاص داده شده بود ،واز سال 1377 تا 1379 اتاقي كوچك كه در كنار اتاق عمل سابق بيمارستان بود براي كتابخانه در نظر گرفته شد كه سال بعد از ان به اتاق كوچك ديگري كه در كنار زايشگاه قديم بود نقل مكان كرد و از سال 1379 تا سال 1388 اتاق 20 متري واقع در طبقه بالاي اورژانس فعلي به كتابخانه اختصاص داده شد .

به دليل غير مرتبط بودن رشته تحصيلي متصديان به كار گمارده شده درآن،كتابخانه داراي مجموعه اي خام ونظام نيافته بود . در سال 1381با جايگزين كردن كارشناس ارشد كتابداري و علوم اطلاع رساني به عنوان مسوول كتابخانه سعي بر آن شد كه منابع بر مبناي استانداردهاي كتابداري تنظيم و اماده سازي شود . با اختصاص دادن منابع مالي كه از سوي معاونت محترم تحقيقات و فناوري و بيمارستان در غني سازي منابع و تجهيزات تا حد امكان كوشش به عمل امد. در سال 1382 كتابخانه نيز مجهز به كامپيوتر متصل به اينترنت شد.پس از كوششهاي مذكور كتابخانه اين مركز بعد ازاجرايي شدن تبديل مركز درماني به مركز درماني- آموزشي ،در سال 1386 امتيازات لازم جهت تبديل به يك مركز آموزشي را احراز نمود. از زمان مطرح شدن بحث تبديل بيمارستان از مركز درماني به مركز درماني-آموزشي تصميم به افزايش فضاي فيزيكي كتابخانه گرفته شد . در نهايت با اين تبديل در سال 1388 اين تصميم عملي گرديد و ساختمان كتابخانه به فضاي113 متر مربع واقع در زير زمين ساختمان جراحي انتقال يافت. و با استفاده از بودجه معاونت محترم تحقيقات و فناوري و بيمارستان تعداد كامپيوترها كه همگي متصل به اينترنت مي باشد ،افزايش يافت ،كتابخانه به دستگاه ايمني كتاب مجهز شد ه تعداد قفسه كتاب، مجله، قفسه سي دي افزوده شد وسالن مطالعه هم مجهز گرديد. و نيز انباري جهت آرشيو مجلات و وسايل كتابخانه در نزديك فضاي كتابخانه به كتابخانه اختصاص داده شد.

1397/07/28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal