بيمارستان آموزشي فاطمه الزهرا (س) ساري
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد
br ENGLISH
درباره طرح
 
  
 
 
 
 
 
 
  ابلاغ سياست هاي كلي سلامت از جانب مقام معظم رهبري(مدظله العالي) نشان دهنده توجه ويژه ايشان به حوزه سلامت بوده و وظيفه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي را سنگين تر از پيش كرده است. همچنين  حمايت هاي رئيس جمهور محترم الگويي را فرا روي مسئولان بهداشت و سلامت كشورقرار داد كه اين الگو مي تواند منجر به اقدامي بنيادين در عرصه بهداشت و سلامت كشور شود و در آينده دستاوردهاي بزرگي را به همراه داشته باشد. ساماندهي خدمات بهداشتي و درماني  در سالي كه بهار آن با بهار سلامت همراه است و بارقه هاي اميد بر شاخه هاي درخت سلامت شكوفه زده، رسالتي است كه براي اجراي صحيح آن تمامي دست اندركاران حوزه سلامت را همگام و همراه نموده است

لذا طرح تحول نظام سلامت سرلوحه فعاليت ها و برنامه هاي اين وزارت قرار گرفت كه در اين راستا چندين نشست، همايش و اجلاس جهت هم انديشي تخصصي طراحي نظام مذكور در قالب كارگروه هاي تخصصي و با هدف تدوين دستورالعمل هاي اجرايي اين طرح  با حضور روسا، معاونين درمان ، بهداشت، غذا و دارو واساتيد دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور، مسوولان و مديران ارشد وزارت بهداشت و صاحب نظران حوزه بيمه و اقتصاد سلامت با مشاركت معاونت درمان وزارت بهداشت و شوراي سياستگذاري برگزار گرديد.

در اين راستا 8 بسته خدمتي سلامت زير جهت پيشبرد اهداف وازرتي تدوين گرديد:

· برنامه كاهش ميزان پرداختي بيماران بستري در  بيمارستان‌ها

· برنامه حمايت از ماندگاري پزشكان در مناطق محروم

· برنامه حضور پزشكان متخصص مقيم در بيمارستان‌ها

· ارتقاي كيفيت خدمات ويزيت در بيمارستان‌ها

· برنامه ارتقاي كيفيت هتلينگ در بيمارستان‌ها

· دستورالعمل برنامه حفاظت مالي از بيماران صعب‌العلاج، خاص و نيازمند

· برنامه ترويج زايمان طبيعي

· نظارت بر حسن اجراي برنامه هاي تحول سلامت

ستاد كشوري اجراي برنامه تحول نظام سلامت

ستادي است كه بر اساس تركيب و شرح وظايف، مسئوليت سياستگذاري و راهبري برنامه‌هاي اجرايي را به عهده دارد.

دبيرخانه ستاد كشوري اجراي برنامه تحول نظام سلامت

اين دبيرخانه ذيل ستاد كشوري اجراي برنامه تحول وزارت بهداشت، در محل معاونت درمان تشكيل شده و مسوليت هماهنگي تمامي  برنامه‌هاي تحول را بر اساس تركيب و شرح وظايف، بر عهده دارد.

كميته هاي فني تابعه دبيرخانه به شرح موارد ذيل تشكيل ميگردد:

· سياستگذاري و برنامه ريزي

· نظارت و بازرسي

· دارو و تجهيزات پزشكي

· بيمه  و منابع

· مديريت اطلاعات و اطلاع رساني

دبير ستاد كشوري اجراي برنامه تحول وزارت بهداشت، معاون درمان خواهد بود كه مسئوليت دبيرخانه ستاد، ابلاغ مصوبات، هماهنگي و مديريت اجرايي و پايش برنامه‌ها را به عهده خواهدداشت. دبير خانه مذكور رابط بين دانشگاهها و ستاد كشوري اجراي برنامه تحول سلامت براي پاسخگويي به سئوالات و دريافت پيشنهادات مي‌باشد.

 AnchorAnchorستادي  كه بر اساس تركيب و شرح وظايف، مسئوليت مديريت اجرا در سطح دانشگاه  و نظارت بر حسن اجراي برنامه در سطح بيمارستانهاي وابسته را بر عهده دارد.

كميته فني ستاد دانشگاه  متناظر با كميته هاي ستاد كشوري تشكيل خواهند شد.

ستاد اجرايي برنامه تحول نظام سلامت شهرستان: ستادي كه در شهرستانهاي تابعه دانشگاه  براساس تركيب و شرح وظايف پيوست، مسئوليت اجراي برنامه را در سطح شهرستان بر عهده دارد.

ستاد اجرايي برنامه تحول نظام سلامت بيمارستان: ستادي كه بر اساس تركيب و شرح وظايف،  مسئوليت اجراي برنامه  در سطح بيمارستان را بر عهده دارد.

هموطنان گرامي مي توانند جهت دريافت اطلاعات بيشتر و همچنين ارسال نظرات و پيشنهادات علاوه بر اين پايگاه اينترنتي از راه هاي ارتباطي ذيل موارد را به دبيرخانه ستاد كشوري تحول نظام سلامت اعلام فرمايند:

شماره پيامك : 20001590

شماره تماس: 1590

1394/07/08
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal